Kaip išsirinkti vartų pultelį?
Pagrindiniai nuotolinio valdymo pultai yra neatsiejama bet kurios automatinės vartų ar užtvarų valdymo sistemos dalis. Jie signalizuoja valdymo blokui, o blokas valdo likusias sistemas.
Turėdami vartų pultelį galite atidaryti vartus ar kelio užtvarus nepalikdami automobilio salono. Pagrindinis principas yra užkoduotas signalas, siunčiamas į automatinį imtuvą. Vartų pultelis gali puikiai pakeisti įprastą nuotolinio valdymo pultą. Vartų pultas gali būti universalus ir suderintas su konkrečiu imtuvu.
Vartų pulteliai skiriasi radijo signalo dažniu ir kodavimu, moduliacija ir kitais parametrais. Tam, kad galėtumėte vieno gamintojo vartų pultelio modeliu atidaryti kito prekės ženklo vartus, visi parametrai turi sutapti. Vartų atidarymui nėra vieno prietaiso.
Rinkoje yra universalūs vartų pulteliai, kurie gali atidaryti vartus tų gamintojų, kurie yra įtraukti į duomenų bazę.
Universalių vartų pultelių privalumai:
- palaiko 4–30 įrenginių programavimą;
- valdo kelis vieno gamintojo automatizavimo mechanizmus;
- dirba keliais režimais;
- lengvai konfigūruojamas, kompaktiškas;
- suderinti modeliai palaiko įvairius dažnių diapazonus.
Universalių vartų pultelių veikimo principas
Konkretaus prekės ženklo vartų pultelis veikia tik vienu konkrečiu dažniu. Universalus suderinamas įrenginys palaiko kelis dažnius vienu metu. Jame suprogramuoti keli skirtingi gamintojų kodai, todėl tokie įtaisai yra tinkami valdyti kelių rūšių įrangą. Gaminio instrukcijose nurodoma, kuriuos prietaisus ir užtvarų modelius jis gali valdyti.
Vartų pultelio „pririšimas“
Naujas universalus vartų pultelis turi būti tinkamai suprogramuotas. Universalus vartų pultelis nuo suderinto skiriasi tuo, kad programavimas galimas tik vienu dažniu, gali būti įrašomas tik vieno tipo kodavimas. Tik tokiu atveju jis veiks tinkamai. Norint sukonfigūruoti kiekvieno mygtuko veikimą, ant jo užrašomas kodavimas iš originalo. Valdymo sistema leidžia „atsiminti“ įvairius užprogramuotus signalus. Signalo tipas ir dažnis būtinai turi sutapti.
Vartų imtuvas gauna signalą iš daugiafunkcinio pultelio. Unikalus signalas patikrinamas su bazės duomenimis. Jei duomenys sutampa, vartai atidaromi ir uždaromi į pradinę padėtį. Specialūs filtrai palaiko norimą dažnį nepakitusį tam, kad prietaiso veikimui nepakenktų išoriniai veiksniai, tokie kaip oro sąlygos.
Kaip „pririšti“ vartų pultelį prie automatikos?
Programos kodą iš vieno pultelio perkelti į suderintą universalųjį pulteli ir atlikti pakeitimus galima tik per pirmąsias 5 sekundes po naujo nuotolinio valdymo pultelio įjungimo. Iš pradžių norimas mygtukas užspaudžiamas ant naujojo pultelio, kol išgirsite garso signalą. Tada jums reikia paimti seną pulteli nuo vartų ir paspausti ant jo esantį mygtuką, laikant jį, kol pasigirs du trumpi pyptelėjimai, ir atleisti. Tada, norėdami perduoti programos kodą, turite keletą kartų paspausti mygtuką sename pultelyje.
Po mygtuko paspaudimo garso signalai turėtų skambėti tiek kartų, kiek atitinka programuojamą valdymo komandą. Maždaug po 2 sekundžių turite patvirtinti užprogramuotą komandą dar kartą paspausdami mygtuką, kol pasigirs pirmasis signalas. Sėkmingai suprogramavus, turėtų skambėti trys signalai.
Universaliuose pulteliuose, turinčiuose šviesos indikatorius, pavyzdžiui, „Came TOP“, vietoj garso signalų naudojami šviesos signalai. Naujajame vartų pultelyje yra užprogramuotas tik vienas egzempliorius, o likusiems parametrai pritaikomi. Paprastai paspaudžiami du mygtukai, kuriuos reikia užprogramuoti sename pultelyje, kol pasirodys mirksėjimas.
Tada paspaudžiamas vienas mygtukas ant universalaus vartų pultelio tol, kol pasirodo tolygus švytėjimas. Tuomet reikia perkelti jį į naują įrenginį ir paspausti ant jo esantį mygtuką. Indikatorius turėtų blyksniu informuoti apie sėkmingą operacijos atlikimą. Tokiu būdu sukonfigūruojamas įvairių modelių valdymas viename daugiafunkciniame pultelyje su vienu kodu.
Populiariausi universalių vartų pultelių gamintojai
Vartų pultelių gamybos rinkoje dalyvauja daug skirtingų prekės ženklų. Populiariausi ir patikimiausi vartų pultelių gamintojai yra šie: „Apollo“, „Marantec“, „Faac“, „BFT“, „Dea“, „Nice“, „Came“, „Genius“ ir “Nero“.
Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, perkant vartų pultelį yra ne tik suderinamumas su automatika, bet ir korpuso patikimumas.
Išsirinkite tinkamus vartų pultelius>